Výuka norštiny - Šárka Bartoňková
Výuka norštiny - Šárka Bartoňková

Dobrý den paní Bartoňková,
rád bych Vám mockrát poděkoval za Vaši péči při výuce norštiny. Moc jsem ocenil Vaše nadšení pro věc, tj. něco mě naučit. Nejlepší bylo, že jsme na hodinách mluvili pouze norsky, což mě donutilo a nakonec naučilo mluvit a snažit se vyjádřit. 
Hodiny perfektně navazovaly na sebe a skvěle jste reagovala na okolní dění. V časech svátků jsme plynule přešli na danou tematiku, a když jsem někam jel nebo něco zažil, krásně jste dokázala dané situace využít a pobavit se o mých zážitcích a zkušenostech, což příjemně oživilo probíranou látku z učebnice, a naučil jsem se mnoho nového právě o věcech, které jsem potřeboval vědět.
Práce přes skype probíhala bez sebemenších problémů, naopak jsem ocenil Vaši dochvilnost na každé hodině a naprosto mi vyhovovala dohoda na termínech, při které jste byla více než vstřícná.
Pokud bych Vás mohl někomu doporučit, udělal bych tak bez váhání.
Vít, Olomouc

Už to budou skoro čtyři roky, kdy jsem se přihlásila k Šárce na výuku norštiny přes Skype.
Lektorka je velice sympatická a jde poznat, že je pro Norsko a norštinu nadšená.
Ve výuce klade především důraz na komunikaci v norském jazyce.
Vyučuje z vynikajících učebnic a vždy má připraveno i spoustu dalších materiálů.
Kromě profesionálního přístupu, oceňuji možnost domluvit další hodinu dle vašich možností.
Pokud se chcete norsky naučit, pak vřele doporučuji Šárku.
Hodiny vás budou bavit a budete se těšit na další :-)
Aneta, Ostrava

Na kurz norštiny jsem začal chodit před rokem v červnu. Hodiny jsou velmi zábavné, zajímavé a hlavně aktivní. Šárka mi vždy pomůže vybrat čas, který mi perfektně sedí (dojíždím, jsem z Uherského Hradiště). Pokud jsem z nějakého důvodu nestihl přijet, stačilo přiběhnout doma k počítači a hodina mohla začít na skypu. Na hodinách vládne velmi příjemná a přátelská atmosféra, člověk se rozhodně nenudí a díky skvělému vysvětlování a zajímavým úkolům jsem na sobě rychle pozoroval výsledky :-) S čistým svědomím můžu doporučit všem!
Kuba, Uherské Hradiště

Ahoj,
Norštinu potřebuji pro práci v Oslo. Nejprve jsem hledal místní výukové kurzy, ale zjistil jsem, že nejsem schopen navštěvovat nic pravidelně. Jedinou alternativou byl skype, čemuž jsem se chtěl od začátku podvědomě vyhnout. Zpětně to vidím jako ideální volbu. Se Šárkou se dobře domlouvá, vždy se časově přizpůsobila a na videohovory jsem si rychle zvykl. Na hodinu je perfektně připravená (na rozdíl ode mě) a nedá ani chvilku vydechnout.:-) Navíc, když si člověk uvědomí, kolik dá za kurzy v zahraničí a kolik v Česku, není co řešit. Vřele doporučuju.
Honza

Kurz norštiny ve Zlíně jsem objevila náhodou na netu a okamžitě jsem reagovala, jelikož jsem byla moc potěšena, že norštinu někdo vyučuje v kurzu a já se ji můžu s někým učit. Jelikož se neotvíral první ročník, přihlásila jsem se do druhého a začala se učit ze zajímavě vypracované knihy På vei. Dříve jsem se učila sama z knihy Norština pro samouky. Paní učitelka Šárka má zajímavě připravené vyučovací hodiny formou her, doplňovacích cvičení, čtení z norských internetových stránek . . . Šárka na nás mluví norsky a také posloucháme články a cvičení rodilých mluvčích. Lekce jsou probírané volným tempem, které se dá zvládnout.
Jsem moc ráda, že můžu do kurzu chodit a jazyku se naučit.
Jitka - Bzenec

S výukou norštiny jsem velmi spokojená. Výuka přes Skype mi vyhovuje, norštinu si zdárně osvojuji, a to hlavně díky preciznosti lektorky Šárky. Základy jazyka, gramatika,výslovnost jsou srozumitelně vysvětlovány. Vřele doporučuji i ostatním zájemcům o výuku tohoto krásného severského jazyka.
Šárka, Huštěnovice

Hei!
Pracuji v kanceláři v Oslo v mezinárodním kolektivu, kde je primární jazyk angličtina. Po prvním roce se ale ukázalo, že bez norštiny se stejně neobejdu. Jsem pracovně poměrně vytížený, takže dvě vyučovací hodiny týdně přímo z kanceláře přes Skype se Šárkou pro mě byla ideální volba beze ztráty času při dojíždění na prezenční kurzy s pevně stanoveným rozvrhem. Navíc si můžu plánovat hodiny podle svých potřeb, Šárka je velmi flexibilní. K výuce přes Skype jsem se zprvu stavěl rezervovaně, velmi brzy se ale ukázalo, že to funguje naprosto bez problémů. Za celou dobu jsem neobjevil nic podstatného, čím by byla výuka pouze přes internet jakkoliv omezena. Dokonce jsme se se Šárkou nikdy osobně nesetkali.
Výuku norštiny po Skypu se Šárkou tedy mohu vřele doporučit.
Lykke til med norsk!
Hilsen fra Oslo
Tomáš

Lekce norštiny se Šárkou jsou vždy zajímavé, zábavné a profesionálně vedené. Hodiny jsou vedeny aktivně – nejsou to „klasické hodiny“, kdy učitel mluví především česky, i jako začátečníci mluvíme / snažíme se mluvit norsky. Šárka se nás snaží vtáhnout do jazyka, a to jak popisem reálií, tak i přiblížením tradic a zvyků dané země. Je na hodiny vždy perfektně připravena a vše trpělivě vysvětluje.
Pro všechny nadšence Norska a zájemce o tento jazyk Šárku jako lektorku rozhodně doporučuji!!!
Katka

Do norštiny jsem se k Šárce přihlásila před dvěma lety. Kdysi jsem se norsky učila v Norsku a chtěla jsem si své znalosti rozšířit, což se také stalo.
Šárka je sympatická učitelka, která má velice ráda Norsko a norštinu, a umí pro to nadchnout i ostatní lidi. Na výuku je vždycky skvěle připravená, chystá nám různé úkoly, včetně např. her či článků z norských novin na internetu, aby byla hodina zajímavá a pestrá, takže se absolutně nenudíme. Pokud hodinu vynecháme, posílá nám e-mailem domácí úkoly.
Sama učívám němčinu, proto si myslím, že můžu s klidem o Šárce říci, že je výborná učitelka.
Alena Šeďová

Kurzy norštiny u Šárky jsem našla pouze náhodou na internetu a chytly mě hned od začátku. Po zaslechnutí prvních vět jsem sice dostala strach, jestli se něco takového zvládnu naučit. Ale Šárčino nadšení pro všechno norské nastolilo příjemnou atmosféru a mám pocit, že jsem se norsky rozmluvila mnohem dřív než kdysi v angličtině. Hodiny jsou přehledné, šité na míru. Kurzy se Šárkou mohu jen doporučit!Ha det bra!
Jana

Děkuji za možnost výuky norštiny se skvělou "paní učitelkou" Šárkou. Velmi oceňuji přizpůsobení hodin mým možnostem a schopnostem, a vhledem k neustále pozitivnímu a přátelskému přístupu paní Šárky mě hodiny norštiny fakt bavily. Jestli se chcete naučit příjemnou formou norsky, jděte do toho se Šárkou :-)
Mirka, Oslo